POZYCJONOWANIE STRONY, A OPINIE W SIECI.

Home \ Blog \ POZYCJONOWANIE STRONY, A OPINIE W SIECI.
pozytywne opinie w internecie

Każdy, kto prowadzi jakikolwiek biznes wie doskonale, że aby mieć Klientów musi się o nim mówić. Jest to fundament każdej działalności, niezależnie czy jest to handel, usługi, produkcja. Nikt nie zrobi z nami interesu, jeśli o nas nie słyszał. Dlatego należy być widocznym i spowodować, aby o nas się mówiło. Najlepiej, jakby mówiło się tylko pozytywnie.

Internet jest potężnym narzędziem pozyskiwania Klientów i robienia wszelakiej reklamy. Aby można znaleźć nas w internecie należy stworzyć interesującą stronę i oczywiście spowodować, aby strona była widoczna. Wpływ na pozycję naszej strony ma jej kontent, czyli jej zawartość i treść.

Dobra strona, która może liczyć na sukces powinna również ciekawie wyglądać pod względem graficznym. Należy zwrócić uwagę, aby zgrana była kolorystycznie, a jej układ był interesujący dla przeglądającej ją osoby. Bardzo ważna jest też treść, która powinna zawierać słowa kluczowe odpowiednio dobrane do tego, co nasza strona chce przedstawić.

Po doborze słów kluczowych, zdjęć i układu graficznego, można zrobić stronę i zacząć jej pozycjonowanie. Pozycjonowanie stron internetowych to proces, który nie jest prawie nigdy procesem natychmiastowym. Zajmują się tym specjalistyczne firmy, które poprzez znajomość algorytmów używanych przez google mogą bardziej lub mniej skutecznie wspierać stronę i pozwalać jej w uzyskaniu najwyższych pozycji.

Samo pozycjonowanie nie jest jednak elementem, który zapewni nam dochodowy biznes. Dobre i tanie pozycjonowanie stron internetowych może być bardzo skuteczną drogą do naszego sukcesu, ale na tym nie koniec. Należy również zadbać o to, aby już dostępna dla internautów nasza witryna cieszyła się powodzeniem i miała pozytywne opinie w internecie

Zdania ekspertów na pytanie „co jest ważniejsze w internecie, pozycjonowanie, czy opinie” jest podzielone. Są eksperci, którzy twierdzą, że bez pozycjonowania w internecie nie można zaistnieć, bo po prostu nikt Cię tam nie znajdzie. Jest w tym prawda i logika, ponieważ strony będące poniżej 50 miejsca, praktycznie przeglądane są tylko przez ich właścicieli.

Mimo, że pozycjonowanie jest tak istotne, obecnie coraz większa część znawców tematu, przychyla się jednak do tezy, że opinie w internecie są jednak znacznie ważniejsze. Ostatnie badania potwierdziły fakt, że w chwili obecnej już ponad 87% internautów po wyszukaniu interesującego go produktu, czy usługi natychmiast szuka w sieci o nich opinii. Zawsze zwycięży ta firma, która posiada ich więcej.

Ponadto pozytywne opinie w sieci mają inną istotną przewagę nad pozycjonowanie. Pozytywne opinie mogą przyczynić się do prowadzenia biznesu nawet bez pozycjonowania strony. Idealnym na to przykładem jest coraz częstszy model wyszukiwania przez potencjalnych nabywców. A mianowicie model typu wyszukiwanie fraz przez „nazwa towaru, usługi, firmy”+”miejscowość”+słowo „opinie” np. sklepy modelarskie Poznań opinie. Taka forma wyszukiwania pozwala nam natychmiast znaleźć również te firmy, które są na odległych pozycjach w wyszukiwarkach, a ich oferta niejednokrotnie jest wyższa od tych z top 10.

Wydaje się, że wraz z rozwojem internetu i świadomości jego użytkowników, pozytywne opinie w sieci będą miały coraz istotniejsze znaczenie, a kreowanie i tworzenie wizerunku firm w internecie stanie się ważniejszym elementem niż samo pozycjonowanie.

3 komentarze o “POZYCJONOWANIE STRONY, A OPINIE W SIECI.

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *